بایگانی

بایگانی مکتوبات علی عرب زاده

بایگانی

بایگانی مکتوبات علی عرب زاده

اینجا قرار است بایگانی‌ای باشد برای دسترسی آسان‌تر به مکتوباتم، اطلاع دوستانم از آنها و فراهم شدن امکان جستجوی اینترنتی‌شان.

تعارض گفتمان ها یا جدال حق و باطل

سه شنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۰، ۱۱:۰۹ ب.ظ

یادداشت های آرشیوی

نگاشته شده در تاریخ 10 / 3 / 1388

بسم الله
زمانی که تفاوت ها و تعارضات میان جبهه های سیاسی و افراد برآمده از دل آنها از سطح نقدهای کارشناسی و مدیریتی بیرون رفته و تعارضات شکل اساسی و بنیانی به خود میگیرد آنگاه است که بحث از صف بندی های همیشگی حق و باطل به میان می آید . چرا که امکان جمع دو نوع عقیده و طرز تفکر که در مبانی ناسازگارند در جبهه حق یا باطل از نظر عقلی ممتنع است و در صورتیکه دو گروه به ظاهر متفاوت و باعقاید ناهمسان در این گونه عرصه ها دست دوستی به هم می دهند قطعا باید به دنبال کشف وجوه مشترک بنیادین فکری و عقیدتی میان آن دو باشیم و تفاوت های ظاهری و سطحی ما را گمراه نسازد .
اتفاقی که امروز در عرصه ی سیاسی و انتخاباتی ایران اسلامی افتاده است دقیقا همان حکایتیست که گذشت ! طیف گسترده ای از نیروهای ملی – مذهبی گرفته تا آنهایی که خود را لیبرال دموکرات مسلمان ( اصل بیان این ترکیب نشان از فهم غلط و ضعیف گوینده آن دارد ! ) میخوانند و حتی گروهی از به ظاهر اصول گرایان که مدعی پیروی از خط امام و رهبری هستند در یک جبهه قرار گرفته یکصدا فریاد نه احمدی نژاد ! را سر میدهند . جالب آنجاست که این فریاد را چندی قبل در زبان رسانه ها و سیاسیون آن ور آبی نیز میشنیدیم ، علت این تقارن شعار و هدف را خودتان حدس بزنید !

آنچه که مسلم است اینست که تعارضات دو جبهه نه در حد تفاوت های سطحی و تاکتیکی (مانند آنچه در آمریکا وجود دارد ) بلکه در عمق و مبانی بوده و دعوای اقتصاد و سیاست خارجی و ... اگر نگوئیم تبلیغاتی عوام فریبانه بیش نیست تاثیری بسیار اندک بر گروه قلیلی از این مخالفان دارد .
نکته ی دیگر آنست که نقدها و یا بهتر است بگوئیم تخریب های صورت گرفته از سوی جریان فوق الذکر ( نه احمدی نژاد !) فاقد مبانی آماری و مستند قوی بوده بیش تر به تحلیل ها و شایعات رایج در افواه عمومی شباهت دارد ( حقیر قصد تبرئه دولت از تمام اشتباهات را به هیچ وجه ندارم) هرچند آنهم بسیار اندک است و آقایان ترجیح میدهند در میتینگ های تبلیغاتی هرچه بیش تر دست بر روی مسائل هیجانی و شعاری زده و مسابقه ی ناپسندی را در تخریب و توهین نسبت به دولت و شخص رئیس جمهور شروع کرده اند ! ( شاید بی دلیل نیست که کمتر تن به مناظرات کارشناسی میدهند و حتی آنجا هم دست از کلی گویی و شعار دادن بر نمیدارند .)
پس مشخص شد که پیش فرض ما در عرصه انتخابات تعارضات عمیق و ریشه ای در گفتمان هاست و آنچه از صندوق های رای بیرون می آید پیروزی یک اندیشه و تفکر در مقبولیت یافتن میان مردم است نه روش ها و متدولوژی های اقتصادی و برنامه های توسعه و رفاه ( هرچند اصل این اهداف و مطرح شدنشان از سوی برخی از کاندیدا ها نشان از دور شدن این گروه ها از آرمان های اسلام و انقلاب دارد – برای مطالعه به کتاب ارزشمند توسعه و مبانی تمدن غرب نوشته شهید سید مرتضی آوینی مراجعه کنید .) و شاید به همین دلیل است که جناب میرحسین موسوی از دادن برنامه مدون و مشخص امتناع میکنند و بیشتر از آنکه روی وجوه ایجابی برنامه ی خویش تمرکز کنند بر روی تخریب حریف سرمایه گذاری نموده اند .
به هر تقدیر حتی بعد از قبول تعارضات گفتمانی باید برای اثبات حقانیت گفتمان احمدی نژاد و حامیان او دلایلی محکمه پسند ارائه کنیم تا مطمئن شویم که نسبت دولت نهم و شخص رئیس جمهور با آرمانهای بلند مذهب حقه شیعه و اهداف عالیه امام رضوان الله تعالی علیه نه تنها تقابل نیست بلکه این دولت هرچه بیشتر در جهت این افقها پیش رفته است . (و صد البته در صورت اثبات این امر خود به خود باطل بودن جبهه مقابل ثابت خواهد بود ولی ما باز هم دلایلی و مستنداتی برای اثبات عدم صداقت و در برخی موارد حتی عدم مسلمانی این مدعیان دروغین خط امام و رهبری ارائه خواهیم کرد .)
بهتر آن دیدیم که برای بررسی گفتمان و عملکرد دولت نهم قبل از همه به سراغ بیانات ارزشمند ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب برویم چرا که او معیاری حی برای تشخیص اسلام ناب محمدی ست :
- در دیدار با رئیس جمهور و هیئت وزیران 8 /6 /84 : « ‍... عدالت محور بودن این دولت حرف بزرگی است ؛ طرح این شعار بعنوان محور حرکت دولت یک کار جدید است ؛ خودش یک تحول است ؛ به این پایبند باشید . »
- در دیدار اعضای هیئت دولت 17/7/84 : « ... از اول انقلاب دولتهای ما به خصوص وقتی که تازه نفس اند – این دولت شعارهای صریح و روشنی هم در دلبستگی به مبانی انقلاب دارد ، دیگر بیشتر – مخالفانی دارند ، هم مخالفان بیرونی و هم مخافان داخلی . جو سازی میکنند ، شایعه پراکنی میکنند ، منفی بافی میکنند ، دروغ پخش میکنند احیانا در صحنه ی عمل و در کارهای میدانی کارشکنی میکنند . »
- در دیدار عمومی مردم قم 19/10/84 : « امروز بعد از بیست و هفت سال که از آغاز نهضت عظیم و پیروزی انقلاب و تشکیل جمهوری اسلامی گذشته است ، شما می بینید که رایحه خدمتگزاری به مردم با تکیه بر شعارهای انقلاب در سرتاسر کشور استشمام میشود و بار دیگر شعار خدمتگزاری ، شعار پاسخگویی ، شعار ساده زیستی ، شعار عدالت طلبی از شعارهای رایج است . این برکت انقلاب است . »
- در دیدار پرسنل نیروی هوایی 18/11/84 : « اقدام رئیس جمهور در صدور بیانیه و دستور به سازمان انرژی اتمی ، درست همان چیزی بود که متناسب با عزت و اقتدار این ملت بود . »
- در صحن جامع رضوی 1/1/85 : « این دولت با تکیه بر شعارهای انقلاب و شعارهای امام بزرگوار بر آن است که همه توان را میدان بیاورد . »
- در سخنرانی هفدهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (قدس سره) 14/3/85 : « امروز دولت ما یکی از محبوب ترین دولت ها بعد از مشروطه تا امروز است . در طول این صد سال . »
- در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت 6/6/85 : « ... شعارهای دولت و مسئولان و اهداف تعیین شده آنان کاملا با مبانی انقلاب و با مبانی اعلام شده امام عزیز ما منطبق است ... مردم به دولت اعتماد دارند ؛ دولت خود را جزو مردم میداند و می شمارد . این دولت به عنوان یک دولت اصولگرا شناخته شده و رفتار و تلاشی هم که تا امروز نشان داده و آنچه در عمل و قولش منعکس است همین اصولگرایی را نشان میدهد . »
- در دیدار دانشجویان نمونه و نمایندگان تشکل های مختلف دانشجویی 25/7/85 : « حالا بعد از گذشت بیست و شش ، هفت سال ، دولتی در سر کار می آید که شعار های رئیس جمهورش – که موجب محبوبیت او در بین مردم است – همان شعارهای امام است . »
- در دیدار مردم شاهرود 25/8/85 : « امروز همت مسئولان دولتی در پیمودن راههای طولانی و دشوار به سمت هدف های انقلاب ، از دوران های گذشته بیشتر است . »
- در دیدار مردم گرمسار 21/8/85 : « خوشبختانه یک دولت مردمی و پایبند به ارزش های دینی هم سر کار است . خود رئیس جمهور با شیوه و منش مردمی ، با ساده زیستی با دلبستگی کامل به ارزش های اسلامی ، با شجاعت و اعتماد به نفس در میان کار و تلاش است . »
- در اجتماع بزرگ مردم و زوار حرم مطهر رضوی 1/1/86 : « ... این جهت گیری های دینی و این ارزش گرایی انقلابی و اسلامی خیلی ارزش دارد ( خطاب به دولت نهم ) ... »
- در دیدار رئیس جمهور ، مسئولان و کارگزاران نظام 9/4/84 : « ... با انتخاب ملت ایران ، دولتی سر کار آمده است که شعارهای اصلی انقلاب ، شعارهای اساسی و اصولی اوست . گفتمان و مفاهیم انقلاب اسلامی ، امروز گفتمان رایج و غالب است . »
- در دیدار هیات دولت به مناسبت هفته دولت 4/6/86 : « اولا مسئله ی پایبندی به اصول و ارزش هاست که خیلی شاخص مهمی است . دولت ،هم در قول و شعار – که مهم است – و هم در عمل نشان می دهد که به اصول انقلاب و ارزشهای انقلاب پایبند است . پس شعارهای شما ، فضای اصولگرایی و فضای ارزش های انقلابی و وفاداری به مبانی انقلاب را بر جامعه حاکم کرده است ؛ این خیلی چیز با ارزشی است . »
- در دیدار عمومی ابرکوه 15/10/86 : « ... یک خدمت بزرگشان هم علاوه بر خدمات مادی و عمرانی و رسیدگی به امور مردم ،همین است که شعارهای انقلاب را ، ارزش های انقلاب را سر دست میگرند ، به آنها افتخار میکنند ؛ این خیلی مهم است . »
- در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت 2/6/87 : « خصوصیت و امتیاز دوم که در این دولت هست و شعار و گفتمان کلی این دولت است که منطبق بر شعار و گفتمان امام و انقلاب است ، این خیلی چیز باارزشی است . این را هیچکس نمیتواند نادیده بگیرد . هر دلبسته به انقلاب این را قدر میداند ... استکبار ستیزی در این دولت تشخص و تمیز پیدا کرد ... روند غرب باوری و غربزدگی را که متاسفانه داشت در بدنه مجموعه های دولتی نفوذ میکرد متوفق گردید ؛ این چیز مهمی است ... گرایش های سکولاریستی که باز داشت در بدنه مجموعه مدیران کشور نفوذ میکرد جلویش گرفته شد ... بطور خلاصه گفتمان عمومی دولت اینهاست : زنده کردن و بازسازی برخی خصوصیات جوهری انقلاب و منطق امام ؛ و مقابله با کسانی که میخواستند این ارزشها و این مفاهیم اساسی را منسوخ کنند ، یا از بین ببرند یا ادعا می کردند که منسوخ شده و از بین رفته ، این چیز با ارزشی است . »
هر چند نگارنده بر این اعتقاد است که عاقلان را اشارتی کافیست و مطالعه ی همین بخش کوتاه از بیانات معظم له راجع به دولت خدمتگزار وافی مقصود است و منظور نظر حقیر را راجع به التزام عملی و نظری این مجموعه به گفتمان های کلیدی امام امت و آموزه های اساسی دین مبین اسلام نشان میدهد منتهی بدلیل اینکه بیان بخشی از عملکرد های دولت که در راستای این نوع از عقیده وبرآمده از این جهان بینی اصیل میباشد را بیان میکنیم . بدیهی ست که ما تنها در مقام بیان آنچه وجهه انقلابی و دینی آن بارزتر است هستیم و نه بدنبال ارائه کردن لیستی از خدمات و برکات این دولت که هم این مقال جای آن نیست و هم در جای دیگر بیان شده است .
- زنده کردن شعار « اسرائیل باید از بین برود » حضرت امام خمینی (قدس سره) و طرح راه حلی منطقی و منصفانه برای حل مسئله فلسطین به جای عقب نشینی از آرمانهای امام امت و پرداختن صرف به توسعه سیاسی و اقتصادی .
- زیر سوال بردن مشروعیت رژیم اشغالگر قدس با بیان مسئله هولوکاست که باعث تشکیک بین المللی در این جریان شده و سران این رژیم را به فکر برخورد شدید با مخالفان انداخت غافل از اینکه زمانیکه اصل چیزی زیر سوال برود دیگر محاکمه و قطعنامه صادر کردن بر ضد مخافان آن دردی را دوا نمیکند ! ( برای فهم بهتر موج ایجاد شده از سخنان رئیس جمهور راجع به هولوکاست شما را به بررسی رسانه های مستقل و محدود غربی و همینطور ملت های جهان دعوت میکنم )
- طرح سفرهای استانی که با استقبال رهبر معظم انقلاب و مردم روبرو شد و باعث نزدیکی هر چه بیشتر دولت اسلامی و مردم گشت و همینطور دولتمردان را از مشکلات به شکل نزدیک آشنا نمود .
- طرح شعار عدالت به عنوان کانونی ترین نقطه ی دولت اسلامی و هدف عالی تمام انبیاء ( به یادداشت علی (علیه السلام ) راهی برای قضاوت ما از همین قلم مراجعه کنید ) می باشد به گونه ای که حتی کاندیداها و جریاناتی که تا دیروز مطالبه اصلی و شعار مرکزی خود را تنها آزادی و جامعه مدنی بیان میکردند امروز ناگزیر از طرح مسئله عدالت در تبلیغات خود هستند . (برای فهم تفاوت ایجاد شده هم به بحث های اقتصادی زمان دولت سازندگی مراجعه کنید و هم به شعارهای دولت اصلاحات در دو دور انتخابات هفتم و هشتم و همچنین شعارهای جناب آقای معین و کروبی در انتخابات نهم )
- کنترل بهتر نظارت دقیق تر بر حوزه فرهنگ که هرچند به هیچ وجه کافی نبوده اما قطعا وضعیت رو به بهبود میباشید . برای مثال در میان عناوین منتشرشده در حوزه رمان در دولت نهم کمتر کتبی با مضامین مستهجن و مبتذل یا ضد دینی میبینیم در حالی که وضعیت وزارت ارشاد دولت اصلاحات کار را به تحصن علما در قم و ورود مستقیم رهبری کرد .
- تثبیت جریان انرژی هسته ای به گونه ای که حتی رسانه های غربی نیز پیروزی هسته ای ایران را محصول دولت احمدی نژاد میدانند .
- همچنین طرح دعای فرج و دولت اسلامی و جبهه متحد ضد امپریالیسم ، همکاری با کشورهای آمریکای لاتین و بسط تفکر انقلاب اسلامی در آنجا ...
از آنجا که یکطرفه به قاضی رفتن و حرف خود را گفتن و از شنیدن حرف دیگران فرار کردن رسم عدالت نیست حقیر به بازگو نمودن برخی از اظهار نظرها و عقاید بزرگان اصلاحات و حامیان امروز میرحسین موسوی و مهدی کروبی میپردازم تا حقیقت بر همگان روشن شود و دیگر حجتی برای کسی باقی نماند تا اظهار بی اطلاعی کند :
- هاشم آغاجری، مجتمع فرهنگسرانی کوثر 10/2/81: «... نوینسدگان (نامه به امام حسین (ع)) می‌گویند: این حکومت (حکومت یزید) بدون رضایت مردم است و لذا نامشروع است. » ساختمان مرکزی دفتر تحکیم، 25/1/81 : اگر حسین (ع) هم در راس باشد ولی رضایت مردم در آن نباشد نامشروع است . «... اینکه مارکس می‌گوید دین افیون توده‌هاست، تنها بخشی از حقیقت است. من می‌گویم در حکومت‌های دینی، نه تنها دین افیون توده‌هاست که افیون حکومت‌ها نیز هست.»
- محسن کدیور در دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال 79 طی سلسله مباحثی تحت عنوان «پژوهش‌های قرآنی» ایراد کرد: «... یک زمانی مردم می‌گفتند چون عیسی (ع) این سخن را گفته پس درست است اما امروز عیسی که سهل است خود خدا هم اگر حرفی بزند و آن حرف با عقل مردم منطبق نباشد نخواهد پذیرفت. امروز خدا در جامعه هیچ کاره است. همه کاره مردمند.» روزنامه خرداد، 18/9/77 : دین حکومت ندارد هیچ روشی را برای نحوه حکومت پیشنهاد نداده است؛ نحوه حکومت را مردم تعیین میکنند، چون اصل حکومت یک امر عقلانی است، نه دینی.
- عبدالکریم سروش، ماهنامه کیان، مهر و آذر 78 : کار اساسی پیامبر آن بود که اعراب را دچار بحران هویت نمود و آنها را هویت نو بخشید، امروز نیز تمدن متجدد غرب، ما مسلمانان را دچار بحران هویت نموده و دین توان رویارویی با تمدن غربی را ندارد. تنها منجی، عقلانیت مستقل است. ماهنامه کیان، فروردین 78: ارتداد حق طبیعی هر انسانی است و ادیان همگی برحقاند. روزنامه صبح امروز، 16/6/78 : در تعارض تکالیف دینی و حقوق بشر، حقوق بشر مقدم است؛ متأسفانه فقهای ما اطلاعات برون دینی ندارند و متوجه این نکات نیستند . روزنامه نشاط، 12/3/78 : فرهنگ شهادت خشونت آفرین است، اگر کشته شدن آسان شد، کشتن هم آسان میشود .
- ابراهیم یزدی، هفته نامه پیام هاجر، فروردین 77 : جامعه ولایی انحصارگر و مستبد است و ارزشی برای تودهها قائل نیست
- محمد کاظم محمدی اصفهانی، روزنامه ایران، 24/4/79: مردم حق دارند همه مسؤولین را به سؤال کشیده و از آنها انتقاد کنند حتی اگر آن مسؤول، پیامبر و امام معصوم باشد، بلکه به خود خدا هم میتوان اعتراض کرد و او را فتنه گر نامید.
- عزت الله سحابی، روزنامه عصر آزادگان، 16/10/78 : آدمها و حتی معصومین(ع) خود به خود بدون نظارت مردم و به طور اصولی در معرض انحراف هستند.
- روزنامه صبح امروز، خرداد 78: صحت قصه حضرت یوسف در قرآن کریم از محالات است.
- محمد سعید حنایی کاشانی، ماهنامه کیان، فروردین 78: تراژدی حسین بن علی(ع) مشابه تراژدیهای آنتیگونه، تامس مور و جان پروکتور است.
- غلامرضا سالار بهزادی، روزنامه صبح امروز، 23/8/78 : تفکر شیعه گری موجب انحطاط مملکت ما و مانعی برای دموکراسی است.
- محمد مجتهد شبستری، ماهنامه کیان، بهمن 77: در مسائل حکومت و سیاست فعل و قول معصوم حجت نیست. زیرا این قبیل احکام تاریخی و زمانیاند. آنچه در صدر اسلام بوده باید با قوانین امروز حقوق بشر سنجیده شود. ممکن نیست پایههای اصلی زندگی سیاسی و اجتماعی انسان بر استنباط از متون دینی مبتنی شود.
- حبیب الله پیمان، هفته نامه پیام هاجر، 23/9/78، ص6: فرآن قابل نقد عقلی و تجربی است و خود قرآن نیز در آیات بسیاری دعوت به آن نموده است.
- مقصود فراستخواه، هفته نامه توانا، 22/6/77،ش28، ص8: حقیقت ثابت نداریم؛ حتی در دست انبیاء و معصومین هم حقیقت ثابتی نبوده که بتوانند آنرا برای همه ازمنه و امکنه دیکته کنند.
- جواد مقامی، آفتاب امروز، 24/1/79: سالهای فراوان و بلکه قرنها این بزرگداشت (قیام عاشورا) حاصلی جز تأثر، حزن و اشک آوری نداشته.
- مدیر آموزش و پرورش استان مازندران، کیهان اخبار ویژه، 10/3/79: ثواب کف و سوت زدن برای تقویت یکی از نخبگان جامعه کمتر از سینه زنی و عزاداری برای امام حسین(ع) نیست.
- سعید حجاریان ، روزنامه صبح امروز : همجنس‌بازی در کشور ما باید آزاد باشد. از جهت حقوقی نباید ممنوع باشد گرچه از نظر اخلاقی زشت است.
- سید محمد خاتمی در دانشگاه تهران در سالگرد دوم خرداد : اگر دین در برابر آزادی قرار بگیرد، این دین است که باید محدود شود نه آزادی. جلسه شاخه زنان جبهه مشارکت : قرآن دارای یک فرهنگ قبیله‌ای است و دکتر سروش و مجتهد شبستری درست می‌گویند قرآن امروز قابل انتقاد است. آریا 28/6/78 : شما برای‌ این‌که‌ بتوانید پیشرفت‌ بکنید، راهی‌ جز راه‌ غرب‌ ندارید و راه‌ غرب‌ یعنی‌ پذیرش‌ خرد غربی
- احمد شیرزاد، همبستگی، ص 2- 5 مهرماه 1380 : چشم بر هم بزنیم 4 سال تمام شده و باید شال و کلاه کنیم و برای کسب رای دوره بعد به این روستا و آن شهر سر بزنیم و قول‌ها‌ی نشدنی و شعارهای جدید بدهیم .
- محمد رضا خاتمی در مشهد در تبلیغات دوره هشتم انتخابات : هرکس پیام دوم خرداد را درک نکرده است، باید کنار برود . هرکس که با اصلاحات نیست، نابود شود.
- و در پایان توجه کنید به این سخن مسئول آمریکایی که پرده از خیلی مسائل برداشته است : هنری پرکت ، مسئول سابق امور ایران در وزارت خارجه آمریکا ، ماهنامه صبح ، ش 91 ، فروردین 78 : اگر موجی که در مطبوعات اصلاح طلب ایران با تز امکان ارتباط با آمریکا شروع شده و حالا به تردید در اساسی ترین وجوه انقلاب اسلامی مشغول است . بتواند از حریم روحانیت عبور کند و از آن طریق ولایت فقیه را بر کشتی تردید سوار کند . بار سنگینی از دوش آمریکا بر داشته خواهد شد .
حادثه ی کوی دانشگاه ، نام معروف به جام زهر ، تحصن نمایندگان مجلس ششم ، سر دادن نوای خروج از حاکمیت ، برخورد زننده و غیر دینی رئیس جمهور اصلاحات با زنان نامحرم همه و همه تنها بخشی از کارنامه ی سیاه دوران اصلاحات در حوزه ی تفکر ، گفتمان و عملکرد است . هرچند نقل و قول های فوق را برای عاقلان کافی میدانم اما برای اتمام حجت چند نکته را ذکر مینمایم :
1. هاشم آغجری در پی سخنان موهن نسبت به ائمه و مراجع تقلید در همدان به حکم دادگاه بدوی ،تجدید نظر و دیوان عالی به ارتداد و اعدام محکوم شده بود که با وساطت آقایان کروبی و خاتمی آزاد شد در پی این جریان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که متشکل از 50 فقیه مجتهد است حکم به نامشروع بودن سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که آغاجری عضو ارشد آن بود و سازمان فوق از او حمایت نیز کرده بود داد . سازمان مجاهدین از جناب میرحسین موسوی در بیانیه ای حمایت کرد ، وقتی از ایشان در رابطه با نامشروع بودن سازمان مجاهدین و نظر جامعه مدرسین پرسیده شد ایشان نظر جامعه مدرسین را سیاسی خوانده ! و گفتند سازمان مجاهدین معتبر و مشروع است .
2. تنها وزیری که به دلیل عملکرد غیر اسلامی و حتی ضد اسلامی او مراجع تقلید در قم تحصن کردند و مقام معظم رهبری نیز اعتراض جدی به ایشان نمودند آقای عطالله مهاجرانی بودند که سید محمد خاتمی تهدید کرد در صورت استعفای ایشان او هم استعفا خواهد کرد ، ایشان هم اکنون در لندن ساکن بوده از حامیان جناب میرحسین موسوی میباشند .
3. بدون هیچ توضیحی و فقط با ارجاع به سخنان جناب سروش باید اضافه کنم که ایشان از مهدی کروبی حمایت کرده و آقای کروبی نیز گفته اند که به سروش افتخار میکنند .
4. امام خمینی (قدس سره) راجع به نهضت آزادی فرموده اند : نهضت به اصطلاح آزادی برای هیچ امری صلاحیت ندارند و افراد آن از اسلام اطلاعی ندارند . جناب میرحسین موسوی در رابطه با نهضت آزادی اظهارنظر کرده اند : اختلاف امام با نهضت آزادی سیاسی بود و افراد نهضت مومن هستند .
5. نامه سال 2003 آقای صادق خرازی به دولت بوش که هم تسط منابع خارجی و شخص رئیس جمهور آمریکا تائید شد و هم سند آن در روزنامه وطن امروز به چاپ رسید و کسی هم آنرا تکذیب نکرد . مفاد نامه به این قرار بود که ایران دست از حمایت حزب الله و حماس برمیدارد و انرژی هسته ای را هم تعطیل میکند از آنطرف آمریکا هم تحریم ها را بردارد ! سوال من اینست کنفرانس ژنو عزت ایران را خدشه دار کرد یا نامه خرازی ؟ آیا این گفتمان امام است ؟ خرازی امروز از حامیان موسوی است ؟؟؟
6. در مجموع در دوران زمامداری جناب خاتمی 2350 شبهه در دین مطرح شد ! شبهه افکنان دیروز حامیان امروز موسوی و کروبی هستند .
7. آیا فکر نمیکنید عملکرد ضعیف و در خیلی از موارد مغرضانه ی مسئولین فرهنگی دولت های اصلاحات و سازندگی باعث شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح امنیت اجتماعی را تصویب کند ! هر چند این طرح در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی تصویب شد .
8. استانلی روم معاون امنیت ملی امریکا در سال1380 : «آنچه تا کنون همه تحرکات ما را برای براندازی جمهوری اسلامی با ناکامی مواجه کرده، اعتقاد مردم ایران به ولایت فقیه است. ولایت فقیه و میزان برد احکام آن برای ما و گنجینه های اطلاعاتی ما ناشناخته مانده! ما ناامید نیستیم، خوشبختانه احزاب و آدم های تازه نفسی در ایران در یک حرکت جمعی با ظرافت این خار را از چشم ما بیرون می کشند.» بنظر شما این احزاب و آدم های تازه نفس چه کسانی هستند ؟
9. مراجع در زمان ریاست مجلس مهدی کروبی به ایشان نامه نوشتند که این کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان تنها اصل اولش با نود حکم شرعی در تعارض است ! خانم زهرا رهنورد وعده ی پیوستن به این کنوانسیون را به طرفداران در صورت پیروزی داده اند ؟!
به هر حال آنچه ملاحظه کردید گزارشی بود از 8 سال دولت های اصلاحات و 4 سال دولت نهم ، میزان و معیار ما در این مقاله نه شاخص های اقتصادی که شاخص های دینی و اسلامی بود چرا که رئیس جمهور منتخب و تیم همراهی کننده ی او و حامیانش که نشان دهنده ی طرز تفکر و گفتمان او میباشند قبل از هر چیز باید مسلمان بوده و به آرمانهای رفیع اسلامی و انقلابی ملتزم باشند . در حقیقت امروز انتخاب نه بر سر مدیر کارآمد و ناکارآمد بلکه بر سر التزام به اسلام ناب و اسلام آمریکاییست !
جناب موسوی اگر هم در دورن با این جریان موافقند آیا این دروغ گویی نیست که خود را یار امام و پیرو رهبری میخوانند ؟
العاقبه للمتقین
و السلام علی من التبع الهدی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی