بایگانی

بایگانی مکتوبات علی عرب زاده

بایگانی

بایگانی مکتوبات علی عرب زاده

اینجا قرار است بایگانی‌ای باشد برای دسترسی آسان‌تر به مکتوباتم، اطلاع دوستانم از آنها و فراهم شدن امکان جستجوی اینترنتی‌شان.

یادداشت های آرشیوی

نگاشته شده در تاریخ 15 / 3 / 1388

بالاخره بعد از گذشت 20 سال از پایان جنگ تحمیلی و روی کار آمدن دولت هاشمی رفسنجانی برای اولین بار در صدا و سیما شاهد برگزاری یک برنامه واقعا زنده بودیم .
اینکه فضای به واقع بسته رسانه ی ملی که محصول ومیراث مدیریت 10 ساله جناب محمد هاشمی برادر اکبر هاشمی است به یکباره و در حضور میلیونی مردم و مهم تر از آن توسط رئیس جمهورشان شکسته شد ،اتفاق مبارکیست که شاید همگان قادر به درک عمق آن نباشند .
پیدایش یک طبقه اشرافیت سیاسی و اقتصادی که خود را به ناحق میراث دار تمام آنچه با خون شهیدان و مجاهدت مردمان مسلمان این دیار بدست آمده بود میدانست اتفاقی بود که زمزه های آن همیشه و در تمام طول این 20 سال از زبان مردم شنیده میشد . شاید عدم امکان اعتماد به آنچه از زبان عوام الناس به گوش میرسد تنها مرهمی بود برای این تردید که آیا در واقع نیز برخی از مسئولین و اطرافیانشان معیارهای جاویدان امام امت و آموزه های اسلام ناب را زیرپا گذاشته خود را محق در دستبرد به بیت المال دانسته و بی پروا از آن سهم میخواهند ؟
هرچند در سالهای اخیر و بواسطه ی توانایی پیدا کردن برای تفکیک میان اصل نظام و مقام عظمای ولایت با افراد و گروهها هرچند سابقه ای طولانی در انقلابی گری داشته باشند و همچنین دست یابی باواسطه و بی واسطه به اطلاعاتی که خبر از فاصله گرفتن از معیارهای حکمرانان اسلامی در میان برخی از سران نظام میداد و دست آخر مشاهده تجمل گرایی و اسراف و تبذیر در میان مسئولین و خانواده های آنان باعث شد که بر آن تردید فائق آمده و مطمئن شوم که بی شک تاریخ ما تکرار دوباره تاریخ صدر اسلام است با تمام تلخی ها و شیرینی هایش به استثنای این حقیقت که اینبار به جای اینکه زمام خلافت رسول الله به دست ناهالان بیفتد در دست سیدی از سلسله ی پاک امامان و خلف صالح حضرت روح الله است .
در هر حال رئیس جمهور فعلی ایران که ساده زیستی و پاک دامنیش آنقدر عیان و غیرقابل انکار است که حتی بی پرواترین و دروغ گو ترین مخالفانش نیز جرئت ورود به این حوزه را نداشته هیچگاه ندیده ام که ابهامی در ثروت او یا رانت بازی و پارتی بازی اطرافیانش مطرح کرده باشند مضافا بر تائیدات مقام معظم رهبری بر ساده زیستی رئیس جمهور و همچنین برخورد مردم با این واقعیت شاید محق ترین فرد برای درگیر شدن با مافیای قدرت و ثروت باشد چرا که اگر دامن فرد پاک نباشد هیچگاه به صرافت برخورد با مفسدان نخواهد افتاد که اگر اینچنین شود به منزله ی خودکشیست !
دکتر احمدی نژاد در سال 84 و در رقابت با افرادی مانند هاشمی و کروبی یکی از مهم ترین شعارهای خود را برخورد با مفسدان اقتصادی و قطع دست آنان از بیت المال عنوان کرد ،اینکه منصرف از افشای اسامی در عمل چقدر این وعده محقق شد را حقیر در این یادداشت قصد پاسخگویی ندارم هرچند بی هیچ تریدی ایمان دارم اگر دست زیاده خواهان از بیت المال کوتاه نمیشد قطعا امروز انتخابات شکل دیگری داشت و آرایش آن متفاوت می بود .
علت اصلی سکوت دکتر در رابطه با افشای اسامی شاید بیش از همه به مصالحی بر میگشت که استخوان در گلوی علی و خار در چشم او فرو کرد و 25 سال او را خانه نشین نمود ! اما بی شک این سکوت موجب نارضایتی بخشی از مردم و شکل گیری این تصور شد که یا احمدی نژاد دروغ میگوید و یا توان مقابله با مفسدان را ندارد ! هرچند برای آنان که کمی با مظلومیت های علی زمان آشنا باشند زدن این تهمت به رئیس جمهور روا نیست اما مردم مطالبات دارند در این حوزه که شاید از مهم ترین آنان همین افشای دست زرسالاران باشد .
به هر حال و بعد از گذشت 4 سال و در این سه ماه پایانی هجمه ی گسترده توهین و سیاه نمایی به دولت نهم شکل نویی به خود گرفته و تمام خطوط قرمز اخلاق و انصاف را درنوردید تا آنجا که رهبر معظم انقلاب صراحتا از این وضع در سفر کردستان ابزار نارضایتی کرده و به دفاع از دولت پرداخت. البته که مدعیان امروز خط امام و رهبری گوشی برای شنیدن کلام ولایت ندارند !
رئیس جمهور بالاخره و بعد از این دوران پرالتهاب پیش از انتخابات و در سفر به شهرستان ساوجبلاغ و بعد از آن در دیگر سفرها و نطق های خود وعده ی افشای نام برخی از مفسدان را داد البته اگر صلاح باشد . این ادعا که ابتدا مورد تمسخر رسانه های حامی نامزدهای رقیب قرار گرفت و در افواه عموم نیز در شکل ادعایی بی پایه در ابتدا تصور شد در قالب یک مناظره تلویزیونی با کاندیدای جریان اصلاحات رنگ حقیقت به خود گرفت و احمدی نژاد شجاعانه و صد البته در میان بهت و حیرت موسوی و مردم نام از کانونی ترین نقطه ی فساد در تمام این 20 سال را آورد و دست به اقدامی زد که شاید اگر او نبود حتی تصور تحقق آن نیز بیشتر به خیالی شبیه میبود ، بله احمدی نژاد بی پروا و با صراحت از هاشمی رفسنجانی و هزار فامیل نام برد !
قبل از پرداختن به مناظره و ذکر ان چند نکته ای که انگیزه اصلی نوشتن این وجیزه شد بپردازم این نکته را متذکر شوم که تاثیر این حرکت رئیس جمهور مکتبی در جامعه و در میان دولتمردان آنقدر عمیق است که اگر تعبیر انقلاب بر آن بنهیم اغراق نکرده ایم . حقیر خود شاهد دمیده شدن روح نشاط و آزادی در میان مردم فردای روز مناظره بودم خوشحالی که بیش تر از آنکه حاصل افشای نام خاندان فاسد هاشمی ها باشد مربوط به احساس آزادی و رفع بند بود چرا که آن ابهت پوشالی و ترس از بیان حقایق راجع به مافیای زر و زور به یکباره و با حمله احمدی نژاد به کانون فساد فرو ریخت شائبه ی ناپاکی اصل نظام و چهارچوب آن به اعتمادی زاید الوصف به رئیس جمهور و رهبری تبدیل شد خصوصا آنکه حضرت ایشان در سخنرانی مرقد امام خود انتقادی جدی از این حرکت انقلابی نفرمودند و شاید تنها طرفین را به آرامش فرا خواندند و همین میزان از افشاگری را کافی دانستند . در حالی که ایشان در موضوعاتی از این کوچک تر و راجع به افرادی به مراتبی در سطوح پایین تر اظهارنظرهایی بسیار صریح و تند داشته اند حال آنکه در شب مناظره انگشت اتهام احمدی نژاد به سمت یکی از باسابقه ترین انقلابیون ایران بود که اگر ادعاهای احمدی نژاد دروغ و کذب میبود قطعا معظم له برخوردی جدی حتی در حد عزل و محاکمه می فرمودند حال انکه حتی در بخشی از سخنان خود تهمت های ناروای موسوی راجع به سیاست خارجی و مسئله فلسطین را رد کرده عملا موضعی صریح در این خصوص گرفتند .
به هر تقدیر احمدی نژاد کار خود را کرد و اگر تا دیروز دست این ناهلان را از بیت المال کوتاه کرده بود امروز ابهت پوشالی انها را فروریخت تا برای همیشه مردم تفکیکی میان این جرثومه های فساد اصل نورانی نظام اسلامی قائل شده و اعتمادشان فزونی بگیرد .
قبل از پرداختن به اصل مناظره شما را به خواندن این 2 خبر دعوت میکنم ،هرچند ممکن است ظاهرا صحت و ثقم این اخبار زیر سوال باشد اما انچه هست این ادعاها در عمل رنگ حقیقت به خود گرفته اند و نامزدهای رقیب جریان احمدی نژاد طبق برنامه ای از پیش تعیین شده سعی در تخریب کاندیدای مردمی دارند حال آنکه از این حقیقت غافلند، دست خدا با بندگان صالح خویش است .
تقسیم کار سه رقیب احمدی نژاد برای مناظره

 

تیم 14 نفره برای مناظره بااحمدی‏نژاد
و اما نکات مناظره :
1. اولین نکته ای که بیش از همه در مناظره خودنمایی میکرد عدم پاسخگویی موسوی به سوالات احمدی نژاد بود . موسوی که ناشیانه فقط ماموریت از پیش تعیین شده خویش برای نقد سیاست خارجی دولت را پیش میگرفت بی توجه به سوالات کلیدی احمدی نژاد مانند کسی که نمیشنود تنها به تکرار ادعاهای واهی خویش مبنی بر تحقیر عزت ایران ادامه میداد که آنهم امروز و در بیانات کوبنده رهبر انقلاب به یکباره فروریخت !
2. احمدی نژاد تقریبا به اکثر سوالات مطرح شده از سوی موسوی پاسخ گفت . از هولوکاست و آزادی سربازان انگلیسی گرفته تا کردان و محصولی و دانشجویان ستاره دار . هرچند شخصا معتقدم که عوام فریبی موسوی در این عرصه نیز نمایان میشود که او تنها به مطرح ساختن ابهامات پرداخت که نه پشتوانه ی کارشناسی داشت و نه مستندات معتبر و تنها دامن زدن به برخی سوالات عمومی بود که بارها و با دلیل و مدرک از سوی حامیان احمدی نژاد پاسخ گفته شده بود .
3. تسلط احمدی نژاد بر مناظره و سخن گویی که حتی موجب اعتراف مصاحبه گر سی ان ان شده بود و او را شهبده باز خوانده بود از همان ابتدا باعث تشویش و التهاب در موسوی شده بود به نحوی که تنها در بخش پایانی مناظره و آنجا که ابهامی راجع به مدرک تحصیلی رهنورد مطرح شد (هنوز هیچ کس به این سوال پاسخ نداده است و تنها به هوچی گری و شانتاژ پیرامون آن پرداخته اند ) موسوی بدلیل عصبانیت کمی بر آن التهاب در ظاهر فائق آمد . نفس نفس زدن و سخن گفتن ناپیوسته و بی ربط در برخی موارد که حتی فهم منظور موسوی از جملات را سخت میکرد حجت را بر همه تمام کرد و به این پیش بینی حجاریان ایمان آوردند که اگر موسوی نیاید 3 بر صفر و اگر بیاید 6 بر صفر شکست خواهد خورد !
4. احمدی نژاد صراحتا در مناظره اعلام کرد که نتها موسوی را رقیب خود نماند بلکه کاندیداهای دیگر را نیز همه بازیگران بازی میداند که مهره گردان آن اکبر هاشمی رفسنجانی است و در حقیقت او با جریان اصلی فساد در کشور درگیر شده است . هرچند احمدی نژاد برای این ادعای خود دلایلی مستندی نیز ارائه کرد اما فهم این معنا نیاز به کنکاش فراوان نداشته و تامین های مالی و لجستیکی خاندان هاشمی ، حمایت بی پروای دانشگاه آزاد از رقبای احمدی نژاد ، سخنرانی های سخیف و توهین آمیز فائزه هاشمی ، سابقه تاریخی نسبت به هاشمی و موسوی در دوران نخست وزیری که در خاطرات هاشمی مشهود است و در واقع  نشان میدهد که موسوی بیش از آنکه نخست وزیر رئیس جمهور وقت باشد به هاشمی پاسخگو بوده است و از همه مهم تر پیوند عمیق فکری و سیاسی این جریانات با هم و مخالفت علنی آنها با دولت که موجب آشکار شدن وحت درونی انها شده است دلایل دیگری برای مدعای به حق احمدی نژاد است .
5. از نکات جالب مناظره تاکید احمدی نژاد بر خدمات صورت گرفته در دولت های گذشته بود بر عکس کاندیدای رقیب که به گونه ای عمل میکند که گویی ما امروز حتی نان نیز برای خوردن نداریم و هیچ پیشرفتی برای کشور در این 4 سال صورت نپذرفته است حال انکه آمارها گزارشات رسمی داخلی و خارجی و اظهارات صریح مقام معظم رهبری راجع به دولت کذب بودن این نحوه برخورد را آشکار میکند .
6. اطلاعات موسوی اگر نگوئیم او عمدا دورغ میگفت حاکی از عدم آشنایی او با وضعیت کشور و عدم صحت اظهاراتش داشت هرچند که به گفته مقام معظم رهبری انسان نمیتواند باور کند این سخنان از روی صدق و صفا بیان شود .
در هر حال بی شک پیروز مناظره 13 خرداد احمدی نژاد بود و این را میشد امروز به راحتی وبدون پخش نظرسنجی در گوشه گوشه شهر مشاهده کرد . هرچند جریان فساد بیکار نخواهد نشست (که ننشته است !) و با طرح اتهامات و ادعاهای دروغ سعی در بی اثر کردن موج ایجاد شده در پس این انقلاب خواهد کرد اما بی هیچ تردیدی معتقدم که دوران این جریان به پایان رسیده است و ما هم اکنون در طلیعه ی صبحی تازه از انقلاب اسلامی هستیم !

 

پی نوشت :

 

اینم یه حرف دل !


 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی