بایگانی

بایگانی مکتوبات علی عرب زاده

بایگانی

بایگانی مکتوبات علی عرب زاده

اینجا قرار است بایگانی‌ای باشد برای دسترسی آسان‌تر به مکتوباتم، اطلاع دوستانم از آنها و فراهم شدن امکان جستجوی اینترنتی‌شان.

رهبری در خطبه ها چه گفت ؟

چهارشنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۰، ۱۱:۰۹ ب.ظ

یادداشت های آرشیوی

نگاشته شده در تاریخ 1 / 4 / 1388

بسم الله


سلام1. اضطراب حاکم بر بچه ها تا زمانی که حضرت آقا(حفظه الله) شروع به صحبت کردن از سیمای همه پیدا بود از جمله خود حقیر سراپا تقصیر .


2. اینقدر بود که تحمل نکردیم از تلویزیون خطبه ها رو ببینیم ، پس جمع شدیم و با اتوبوس رفتیم تهران ، مصلی دانشگاه .


3. شلوغ بود و طبق رسم مالوف باید قمی بودن خودمون رو ثابت میکردیم ، سخت بود اما تا دم در مصلی رفتیم .


4. خیلی ها مادران نگرانشون شیرشون رو بر اونها حرام کرده بودند اگر با ما میامدند پس عذرشان موجه بود .


5. و بالاخره آقا شروع کرد : نحمده و نستعینه و ... ‍، تموم که شد بهت همه ی بچه ها رو گرفته بود .


6. تصور اولیه ما از سخنان حضرت آقا شاید کمی اشتباه بود پس دوباره و سه باره خطبه ها رو گوش کردم و اینبار روی تک تک جملات فکر .


7. متن پیش رو حاصل تفکرات مذکوره است ، برداشتی ست آزاد از بیانات معظم له .


:


معمولا خطبه اول بار سیاسی ندارد ، و بیشتر به مسائل اخلاقی پرداخته میشود ، اینبار داشت مهم تر از همیشه هم بود پس نکته اول اینکه تمام بیانات رهبری رو در سایه خطبه اول ببینید مخصوصا جریان صلح حدیبیه و کوتاه آمدن پیامبر(ص) و نزول سکینه الهی در قلوب مومنین . فکر میکنم نیاز به توضیح بیشتر نباشد .


اما بخشی از سخنان رهبری مستقیما به جریان مخالف دولت و افرادی مثل میرحسین موسوی و مهدی کروبی بازمیگشت . آقا فرمودند دشمن خط بی اعتمادی به انتخابات را از قبل دنبال میکرد و میگفت تقلب میشود به دوستان گفتم این حرف را تکرار نکنید ! مشخص است که چه کسی قبل از رای گیری و بعد از آن و حتی بعد از سخنان رهبری این خط را دنبال کرد ، آقای موسوی با شما هستم !


حضرت آقا هنگامی که به نام بردن از نامزدها و سوابقشون برای اثبات این مسئله که همگی در داخل نظام هستند پرداختند هرکدام را با تعبیرات ذکر کردند ، خود تعابیر گویای نظر رهبری هست :


احمدی نژاد ، رئیس جمهور خدوم، پرکار، زحمتکش، مورد اعتماد


موسوی ، نخست وزیر رهبری


کروبی ، دو دوره رئیس مجلس


رضایی ، از فرماندهان جنگ


ایشان تاکید فرمودند بعد از ذکر این تعابیر که بعضی از افراد را برای خدمت به کشور مناسب تر میدانم و با تمام نظرات این آقایان موافق نیستم !


ایشان در مقام ذکر نکات مثبت مناظرات فرموند که این مناظرات نشان دهنده مواضع صریح کاندیداها بود (پیشنهاد میکنم دوباره مناظرات را ببینید )


اما زمانی که میخواستند از نکات معیوب مناظرات نام ببرند :


سیاه نمایی وضع موجود به شکل افراطی


سیاه نمایی دوره های قبل


طرح اتهامات اثبات نشده


بی انصافی نسبت به این دولت


بی انصافی نسبت به دولتهای دوران 30 ساله


البته ایشان اضافه کردند در این عیوب هر دو طرف شریک بودند .


توجه به سخنان معظم له روشن کننده نکته ی جالبی بود و آنهم اینکه ایشان در تمام طول خطبه ها از دو طرف نام میبردند نه از 4 طرف تو خود حدیث مفصل بخوان !


از دیگر انتقادات ایشون نسبت به تبلیغات و نطق های انتخاباتی :


صریح ترین توهین ها نسبت به رئیس جمهور شد


نسبت های خلاف ، دروغ گویی ، رمالی و خرافاتی دادن به رئیس جمهور


درست کردن کارنامه های جعلی برای دولت ( فکر نکنم منظورشون آقای موسوی بوده باشه !!!)


اما حضرت آقا نسبت به دولت هم به دلیل کم رنگ کردن کارنامه 30 ساله انتقاد کردند .


مسئله ی مهم و جنجالی خطبه ها انتقاد ایشون از اسم بردن از اشخاص نظام بود که متوجه آقای احمدی نژاد میشد .


البته ایشون اضافه کردند که کسی این آقایون(هاشمی و ناطق نوری) رو متهم به فساد مالی نکرد و راجع به بستگان باید اثبات شود و نباید قبل از آن رسانه ای میشد .


نکته ی حایز اهمیت اولا این بود که ایشون حرفای دکتر در مناظره رو رد نفرمودند و مضافا بر این همونطور که بعد از این میخوانیم بر اختلافات دکتر و هاشمی صحه گذاشتند اما از ذکر نام این افراد گله فرمودند . نکته ی دوم اینکه حساب هاشمی رو از بستگانش جدا کردند و راه رو برای رسیدگی به تخلفات اونها باز کردند .


اما مسئله ی بعدی عباراتی بود که رهبری در مورد هاشمی و ناطق به کار بردند :


در مورد هاشمی فرمودند ، ایشون از مبارزین قبل از انقلاب بودند ،از پیگیرترین مبارزین بودند ، قبل از انقلاب اموالشون رو در راه نهضت خرج میکردند ، بعد از انقلاب هم در کنار امام در صحنه های مختلف حضور داشتند ، چند مرتبه تا مرز شهادت پیش رفتند ، 8 سال رئیس جمهور و رئیس مجلس بودند ، بعد از امام در کنار رهبری بودند ، موردی نداریم که ایشون از نظام برای خودش اندوخته ای درست کرده باشد .


بعد از اون فرمودند که با هاشمی اختلاف نظر دارند و هاشمی هم با احمدی نژاد از همان اول در زمینه سیاست خارجی ، مسائل فرهنگی و عدالت اجتماعی و البته نظر من به نطر رئیس جمهور نزدیک تر است !


چند نکته به نظرم رسید در این مورد .


متاسفانه سایت ها و روزنامه های مخاف دولت طوری فضا را درست کرده اند که گویی رهبری با تمجید و تجلیل از هاشمی او را از تمام موارد مبری کرد و احمدی نژاد و اطرافیانش رو که از هاشمی و اطرافیانش انتقاد میکردند تخطئه کرد !


در حالی که اصلا اینطور نیست ! اولا حضرت اقا تمام تعابیری که درباره هاشمی به کار بردند مربوط به گذشته و سوابق مبارزاتی ایشون بود که ما هم منکر اون نیستیم . دوما اختلافات احمدی نژاد و هاشمی و نظر خودشون رو بیان کردند که نشون میده حرف احمدی نژاد درسته . ثالثا بر خلاف تعابیری که در مورد مخالفین دولت داشتند و رسما اونها رو به دورغ گویی متهم کردند اصلا یه همچین تعبیری راجع به دکتر نداشتند و فقط از برده شدن اسامی ناراضی بودند . در هر حال توجه دقیق به نوع تعبیرهای رهبری راجع به هاشمی و مفهوم اونها به دور از جوزدگی نشون میده که ایشون هیچگونه تاییدی راجع به وضع فعلی گفتمانی و تفکری و جبهه بندی هاشمی نکرند بالعکس از سخنان ایشون بوی مخالفت های جدی هاشمی هم می آمد . (تا این لحظه که این یادداشت رو مینویسم هنوز هاشمی حرفی نزده است این یعنی چه ؟)


درباره ناطق هم که ایشون رو از شخصیت های خدوم نظام معرفی کردند همین ! بر عکس هاشمی که راجع به وضعیت مالیش اظهار نظر کردند در مورد ناطق اینطور نبود !! ( ناطق در نامه ای بعد از تشکر با تعیین تکلیف برای رهبری در مورد حمایت از شخصیت های نظام خیلی چیزها رو مشخص کرد )


نکته ی جالب بینابین سخنان ایشون این بود که فرمودند که بعد از مناظره من به رئیس جمهور تذکر دادم چون میدانستم ایشون ترتیب اثر میدهد ! شما فکر میکنید منظور رهبری از گفتن این نکته چیست ؟ نکند بقیه حتی به تذکر رهبری ترتیب اثری نمیدهند ؟! ( به بیانیه موسوی دوباره نگاه کنید )


ایشون در فراز دیگری از سخنانشان فرموند که اگر فساد در نظام نمیبود که آن فرمان 8 ماده ای را نمیدادم و با فساد هر کجا که باشد باید مبارزه کرد ( فرمان مذکور متعلق به زمان دولت قبلیست )


انتقاد دیگر ایشون به موسوی و آمارهایش مربوط به آمار فساد اداری بود که ایشون فرمودند که نباید به استناد فلان مرجع صهیونیستی نظام رو به فساد متهم کنیم این مطلقا درست نیست !


ایشون همچینین در انتقاد دیگری فرمودند اینکه مسئولین رو متهم به فساد کنیم کار درستی نیست .


اما راجع به انتخابات و ادعای تقلب :


برخی دشمنان سعی در مشکوک جلو دادن انتخابات دارند !


نمی شود در انتخابات دست کاری کرد و جمهوری اسلامی اهل خیانت در آراء مردم نیست !


اگر کسی مستندی دارد ارائه دهد و رسیدگی فقط از مجاری قانونی .


فرمودند بنده زیر بار بدعت های غیر قانونی نمی روم ! ( فکر نکنم منظورشون کمیته به اصطلاح صیانت از آرائه و کمیته به ظاهر حقیقت یاب محتشمی پور باشد ؟! )


اما بخش پایانی و طوفانی خطبه ها خطاب به سردمداران اغتشاش :


چه بخواهند و چه نخواهند مسئول خونها و خوشونت ها آنهایند ! جواب این کشته ها را چه کسی میدهد ؟


اگر خاتمه ندهید مسئولیت تبعات آن با شماست ! (فکر میکنید روی خطاب رهبری با چه کسانیست ؟)


به دوستان توصیه کردم بر خودتان مسلط باشید و دستهای دشمن را ببینید . (یادتان هست که احمدی نژاد ترتیب اثر میداد این دوستان را نمی دانم چرا گوش نمیدهند ؟!)


آخرین وصایای امام را به یاد بیاورید ! قانون فصل الخطاب است !


پای صندوق ها باید معلوم شود مردم چه میخواهند نه کف خیابان ها ! زور آزمایی خیابانی ضربه به اصل مردم سالاریست ! ( البته این حضرات مردم را تا جایی میخواهند که منافعشان اقتضاء کند !)


این غلط است که از این تجمعات به عنوان اهرمی بر علیه دولت استفاده شود ! این اشتباه محاسبه است ! تن دادن به مطالبات زیر فشار شروع دیکتاتوریست ! ( آن وقت چه کسی دیکتاتور است ؟)


عواقب این حوادث متوجه فرماندهان پشت صحنه است و اگر نیاز باشد مردم به موقع آنها را خواهند شناخت !!


اگر کسانی بخواهند راه دیگری بروند من دوباره خواهم آمد و با مردم صریح تر از این صحبت خواهم کرد !!!


بخش پایانی سخنان معظم له هم راجع به رسانه های خارجی بود که از آن میگذرم .


اما 2 نکته در انتها که شاید خالی از فایده نباشد :


رهبری در طول سخنرانیشان 17 بار از شخص رئیس جمهور ، مجموعه دولت و مواضع آن دفاع کردند در مقابل 4 مرتبه نسبت به دولت انتقاد کردند که شرح آن گذشت .


بازهم تکرار میکنم که آنچه در خطبه دوم گذشت را در سایه بیانات حضرت آقا ( حفظه الله ) در خطبه اول ببینید .


مشروح سخنان رهبری به همراه دسته بندی یه دوست عزیز رو هم در اینجا میتوانید بخوانید .


این یادداشت برداشت شخصی حقیر بود .


پی نوشت :


موسوی با دادن بیانیه اخیرش عملا سقوط خود به سرنوشتی شبیه بنی صدر را تسریع کرد . اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا


سکوت هاشمی در پی اغتشاشات اخیر و همچنین شدت گرفتن تحرکات مسلحانه بسیار سوال برانگیز است .


العاقبه للمتقین


والسلام علی من التبع الهدی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی